{وبلاگ} معرفی انواع بادکنک های تزئینی و کاربرد آن ها


 بادکنک ها یکی از رایج ترین و جذاب ترین آیتم ها برای تزئینات جشن ها محسوب می شوند...

انواع بادکنک های لاتکس و فویلی

بادکنک ها یکی از رایج ترین و جذاب ترین آیتم ها برای تزئینات جشن ها محسوب می شوند،که از گذشته مورد توجه ویژه ای بودندولی استفاده از آن ها فقط محدود به تزئینات ساده می شد.اما امروزه به دلیل توجه ویژه مردم به برگذاری جشن های خاص با تم های ویژه و رشد هنرهای مرتبط با دیزاین مجالس ،بادکنک ها در طرح ها و انواع بسیار متنوعی با کیفیت های مناسب تولید می شوند،که می توان برای برگذاری انواع جشن ها و مهمانی ها و مناسبت های دیگر مطابق سلیقه از آن ها برای خلق دیزاین خاص و متفاوت استفاده کرد.
در ادامۀ این مطلب از مجموعه تولدی آرشاد با انواع بادکنک ها و کاربرد هر یک از آن ها آشنا می شوید.
شناخت بیشتر این آیتم جذاب به انتخاب بهتر شما برای یک تزئین زیبا و هماهنگ با مناسبت مد نظر شما کمک می کند.در این مطلب همراه ما باشید.


به طور کلی بادکنک های تزئینی طبق جنس و مواد سازنده آن ها به دو دسته بادکنک لاتکس و بادکنک فویلی تقسیم می شوند.
بادکنک های لاتکس و بادکنک های فویلی دارای انواع مختلفی هستند که در ادامه به آن ها می پردازیم.


بادکنک لاتکس:اولین و معروف ترین نوع بادکنک ،بادکنک های لاتکس هستند .هرچند ردپای نوع ساده این نوع بادکنک در عکس های قدیمی در تولد عزیزانمان یا مراسمات دیگر به چشم می خورد،اما بهتر است بدانید بادکنک های لاتکس هم از تنوع بالایی برخوردارند.

بادکنک لاتکس ساده:این نوع بادکنک در سه نوع مات،براق وشفاف هستند که در رنگ هاو سایز های مختلفی در بازار عرضه می شوندکه می توانید مطابق با نیاز از انواع و سایز های مختلف آن ها در دیزاین بهره بگیرید.همچنین این نوع از بادکنک در اشکال دیگری همچون قلب،حیوانات و...تولید شده اند.                         

بادکنک لاتکس ساده پاستیلی و شفاف

بادکنک لاتکس ساده

  

بادکنک کروم و کریستال:این نوع بادکنک ها با حالت براق و آینه ای که دارند ، باعث جذابیت بیشتر دیزاین مراسم شما می شوند.بادکنک کروم یک بادکنک لاتکس شاین دار آینه ای است و بادکنک کریستال از یک لایه بادکنک کروم و یک لایه بادکنک شفاف تشکیل شده است .

بادکنک کروم 

بادکنک کریستال

 

بادکنک ماری:بادکنک ماری هم نوعی دیگر از بادکنک های لاتکس هستند که با ساخت اشکال مختلف با آن ها می توان جهت به کار گیری در تزئیینات یا سرگرمی کودکان از آن ها استفاده کرد.

نمونه هایی از بادکنک های ماری و اشکال ساخته شده با آن را مشاهده می کنید:

 بادکنک استوانه

         بادکنک ماری

  

بوبو بالن:بوبو بالن ها هم نوعی از بادکنک لاتکس به حساب می آیند که باظاهر کروی و ساده جزءبادکنک های خاص و جذاب به حساب می آیند و طرفداران زیادی دارند از بوبو بالن ها در تزئینات جشن یا با قرار دادن هدیه در آن ها برای تقدیم خاص و ویژه یک هدیه کاربرد دارند،بعضی از آن ها نیز دارای ریسه چراغی هستند که در سطح بادکنک پیچیده می شود و جلوه زیبا تری به بوبو بالن می دهد.

بوبو بالن 

 

بادکنک های یونولیتی و پولکی:بادکنک های یونولیتی و پولکی هم که بین مردم پرطرفدار شده اند از بادکنک شفاف که از یونولیت های رنگی یا پولک و کاغذ های رنگی پرشده اند ،ساخته می شوندکه با بادشدن آن محتویات داخل آن به سطح درونی بادکنک می چسبد و مشخص می شود.

 

 
بادکنک های چاپ دار و طرح دار:
بادکنک های طرح دار هم در دسته بادکنک های لاتکسی قرار دارند که طرح هایی مانند happy birthday ،اعداد،قلب و... و در مواردی مانند مناسبت هایی که برای آن ها بادکنک اختصاصی تولید نمی شود یا مجموعه ها و کسب وکار ها جهت تبلیغات، لوگو یا اطلاعاتی راجع به خود را به صورت اختصاصی برای چاپ سفارش می دهند.بادکنک های خال خالی یا خالدار هم در این دسته از بادکنک قرار دارند.

بادکنک خالدار 

بادکنک چاپ دار

 

بادکنک های آب بازی:همان طور که از اسم آن مشخص است این محصول برای بازی و سرگرمی طراحی شده است و طرفدار ویژه آن ها کودکان به خصوص در فصل های گرم سال هستند.بادکنک های آب بازی ،بادکنک های ریزی هستند که از قسمت انتهایی به دسته ای از نی متصل شده اند که به راحتی می توان آن ها را از طریق شیر آب پر از آب کرد .بادکنک ها پس از پرشدن از نی ها جدا می شوند.نوعی دیگر از بادکنک آب بازی هم وجود داردکه درون بسته بندی آن نی وجود ندارد و بادکنک های کوچک را باید مستقیما از شیر آب پرکرد.

 

 
بادکنک های بلک لایت:
بادکنک های بلک لایت که درون آن ها چراغ ال ای دی قرار گرفته است در تاریکی از خود نور تولید می کنند،این محصول برای مکان هایی با نور کم یا برگذاری مراسم هایی با تم بلک لایت کاربرد دارند.

 

بادکنک تعیین جنسیت :
بادکنک تعیین جنسیت که برای جشن تعیین جنسیت استفاده می شود،یک بادکنک لاتکس مات سایز بزرگ هستند که بدون آنکه درون آن ها مشخص باشد با پولک ها یا کاغذ های رنگی به رنگ آبی یا صورتی که نماد پسر یا دختر بودن جنسیت است پر می شود وجملاتی مانند دختر یا پسریا علامت سوال روی آن ها چاپ شده است.

 

بادکنک فویلی :
از لحاظ کیفیت و ماندگاری،بادکنک های فویلی دارای ماندگاری بیشتری از بادکنک های لاتکس هستندو کیفیت بهتری دارند .بادکنک های فویلی به نسبت بادکنک های لاتکس تنوع گسترده تری هم دارند و در ابعاد و اشکال و طرح های مختلفی تولید می شوند ومعمولا سبک ترین ها که قابلیت پرشدن و بالا رفتن با گاز هلیم را دارند ،علامت قابلیت پرشدن با گاز هلیم روی بسته بندی آن ها درج شده است.
در ادامه به انواع بادکنک های فویلی می پردازیم:


بادکنک های فویلی عددی:از بادکنک های فویلی عددی در دیزاین تولد برای نشان دادن سن متولد یا سالروز مراسماتی چون سالگرد ازدواج‌،سالگرد افتتاح یک مجموعه و... استفاده می شود.این محصول در ابعاد و رنگ های مختلف عرضه می شوند.

بادکنک فویلی عدد

 

بادکنک های فویلی حروف:از بادکنک های فویلی حروف برای نشان دادن اسم شخصی که مراسم متعلق به اوست یا مناسب جشن با ایجاد کلماتی مانندlove،happy birthday و... استفاده می شوند.

 

بادکنک های فویلی شخصیتی:از این نوع بادکنک ها که مطابق با علاقه کودکان به شخصیت های کارتونی همانند آن ها و اشیاء کارتونی ساخته شده اند در دیزاین جشن با تم و شخصیت مورد علاقه کودکان استفاده می شود.

بادکنک های فویلی همچنین در اشکال دیگری همچون قلب،ستاره و... هم طراحی می شوند که اغلب بیشتر در جشن های بزرگ تر ها استفاده می شوند و حتی در جشن های کودکان هم طرفدار دارند .نمونه های از این نوع بادکنک را برای شما آورده ایم:


این مطلب توسط مجموعه تولدی آرشاد تهیه شده است امیدواریم این مطلب برای شما مفید واقع شود و در جهت دیزاین خاص جشن ها و مراسمات خود از آن بهره بگیرید:)


  • درج کننده مطلب: خانم فاطمه داودآبادی
  • ۱۴۰۲/۰۴/۰۷
  • ۱۰۰,۱۳۰